Pagalba

Patyčios

Knyga „O mano brolio vardas – Tomas“

Kviečiame pedagogus pasitelkiant knygą „O mano brolio vardas – Tomas“ kalbėtis su vaikais autizmo tema.  Esame paruošę 30 knygų, kurias vaikai galėtų perskaityti klasės valandėlės metu, bei gaires pedagogams. Dėl knygų ir kitos medžiagos prašome kreiptis el. paštu info@lietausvaikai.lt

Citata iš Psichologės Ingridos Černiauskienės paruoštų gairių pedagogams autizmo supratimo ir tolerancijos skatinimo tema.

Siekdami ugdyti vaikų toleranciją, svarbu pakviesti vaikus pagalvoti apie tai, kaip jie patys kartais jaučiasi. Tai padeda empatiškai suprasti vaikus, tokius kaip Tomas. Autistiški žmonės yra daug jautresni nei mes, jie girdi arba mato pasaulį gerokai stipriau, nei daugelis mūsų. Labiau suprasti autistišką vaiką galima tada, kai atsimename, kuomet ir mes būname labai jautrūs ir aplinka mus pradeda erzinti, pvz. jei naktį mums būna baisu, mes girdime visus krebždesius, kurie yra namuose – po lova, pas kaimynus ar už užuolaidos – tai puikus jautrios klausos pavyzdys! Dienos metu tie patys garsai mūsų negąsdina, o jei esame jautresni, į juos reaguojame kitaip. Galima pateikti ir daugiau pavyzdžių, padėsiančių suprasti kaip gali jaustis autistiškas vaikas: “Ar pastebėjote, kad turėdami aukštą temperatūrą, esate daug jautresni? Gali erzinti garsai, ar šviesa, ar tai ką pasako mama, tėtis, brolis ar sesė. Turbūt kažkaip panašiai susierzinę gali būti autistiški vaikai, tokie kaip Tomas, knygelėje, kurią mes skaitėm.

Gairės pedagogams