Pagalba

Pagalba broliams ir seserims

Auginant vaiką, turintį autizmo spektro sutrikimą, iššūkius patiria visa šeima. Gana dažnai broliams ir seserims sunku paaiškinti, kodėl jų brolis ar sesuo yra kitoks arba gauna daugiau dėmesio nei jie. Tikimės, kad jums paaiškinti padės „Autism Research“ parengta medžiaga ir video apie autizmo sutrikimą.

Autizmas ir aš

Knyga “O mano brolio vardas  – Tomas”

Visos šeimos, kuriose auga ASS turintis vaikas, susiduria su iššūkiais, o jo broliai ir seserys – su specifinėmis problemomis. Paaiškėjus vaiko kitoniškumui, tėvams sunku apie tai kalbėti, jie patiria stresą ir dažniausiai neigiamus jausmus. Tai stipriai paveikia šeimos atmosferą, santykius su aplinkiniais. Dėl autistiško šeimos nario elgesio ar specifinių negebėjimų, aplinkinių dėmesio, neigiamų reakcijų seserys ar broliai dažnai išgyvena visą puokštę jausmų: nerimą, pyktį, gėdą, atstūmimą, neteisybės ar nelygybės jausmą. Be to, jiems tenka išmokti lanksčiai prisitaikyti prie aplinkos ir tarytum greičiau suaugti. Dažniausiai tokie būna pavargusių tėvų lūkesčiai.

Ir mes, „Lietaus vaikai“, turime lūkesčių – tikimės, kad ši knyga pasieks šeimas ir paskatins pasikalbėti apie autistiško vaiko sesers ar brolio gyvenimą, o pasidalijus asmeniniais išgyvenimais plės supratimo ir pakantumo ribas.  Mes labai to trokštame! Ir knygos autorė grafikė, knygų iliustratorė Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė, šiuo metu gyvenanti Didžiojoje Britanijoje, norėjo, kad „būtų lengviau užduoti nepatogius klausimus, nes kiekvienas autistiškas vaikas dažniausiai turi brolį ar seserį, senelius, ir jie ne savo noru atsidūrė kitokio vaiko pasaulyje, todėl būtų puiku, kad ši  knygelė palengvintų jų pokalbius apie autizmą“.

Knygą galima rasti Lietuvos bibliotekose. Bibliotekų sąrašas

Knygos pristatymo video, kuriame psichologių pranešimai ir tėvų patirtys.

Pirma dalis 
Antra dalis