Naujienos

Kvietimas teikti paraiškas LAA finansuojamai išvykai į Autism Europe organizuojamą Autizmo kongresą Edinburge!

“Autism Europe” yra tarptautinė organizacija, kuri vienija žmonių, turinčių autizmo spektro sutrikimą (toliau – ASS), ir jų šeimų teisių gynimo srityje dirbančias organizacijas daugiau nei 30-yje šalių.  “Autism Europe” kas trejus metus organizuoja autizmo kongresą, kuris šiais metais vyks Edinburge (Škotija) rugsėjo 16-18 dienomis.

Renginyje, kurio tema “Laimingi, sveiki ir įgalinti bus dalinamasi aktualiausiomis mokslinėmis ir praktinėmis žiniomis su itin plačia auditorija – tyrėjais, specialistais, tėvais ir save atstovaujančiais žmonėmis, turinčiais ASS. Kongrese bus skaitomi pranešimai autizmo tyrimų, diagnostikos, ankstyvosios intervencijos, terapijų, ugdymo, teisių ir daugeliu kitų temų, veiks paslaugų teikėjų mugė.

Siekiame, kad pažangios žinios ir patirtis medicinos ir švietimo srityse darbe su žmonėmis, turinčiais ASS, Lietuvoje būtų taikomi jau dabar. Todėl LAA “Lietaus vaikai” Autizmo supratimo dienos proga kviečia pradėti teikti paraiškas stipendijai gauti – iš viso 6 komisijos atrinktiems kandidatams (3 tėvų atstovams ir 3 specialistams) LAA apmokės didžiąją dalį dalyvavimo Autizmo kongrese išlaidų: dalyvio mokestį, kelionę pirmyn ir atgal bei apgyvendinimą mūsų pasirinktuose apartamentuose*. Maitinimosi ir vietinio transporto išlaidos lieka dalyvių atsakomybe. Vienos stipendijos suma ~500 Eurų.

Norėdami, kad renginyje apie autizmą dalyvautų ir žmonės, turintys ASS, kviečiame paraiškas teikti ir pilnamečius asmenis, turinčius ASS. Komisija atskirai vertins jų paraiškas ir pagal poreikį bei galimybes spręs, kiek jų gali išsiųsti dalyvauti kongrese asociacijos lėšomis.


Reikalavimai kandidatams:

  • Geros anglų kalbos žinios;
  • Motyvacija ir gilinimasis į žmonių, turinčių ASS, ugdymą/terapijų taikymą;
  • Specialistams – darbo patirtis su asmenimis, turinčiais ASS;
  • Siekis dalintis įgytomis žiniomis su specialistais ir asmenų, turinčių ASS, tėvais/artimaisiais;
  • Galimybė išvykti į mažiausiai 4 dienų kelionę;
  • Įsipareigojimas parengti ataskaitą ir pasidalyti įgytomis žiniomis asociacijos suorganizuotame renginyje.


Paraiškos teikimo terminai:

  • Iki balandžio 16 dienos (imtinai) užpildykite ir pateikite atitinkamą paraiškos formą: tėvams, specialistams, asmenims, turintiems ASS.
  • Balandžio 22 dieną paskelbsime atrinktus dalyvius ir su jais susisieksime asmeniškai.

*Dalyvių grupė apgyvendinama kartu kuo arčiau renginio vietos išnuomotuose privačiuose apartamentuose. Norintys gyventi viešbutyje apgyvendinimo išlaidas padengia savo lėšomis. Asmenų, turinčių ASS apgyvendinimo klausimas bus sprendžiamas atsižvelgiant į individualius jų poreikius.