Apie autizmą

Autizmo supratimo diena

Autizmo sutrikimus turinčių žmonių skaičius didėja visame pasaulyje, todėl ši problema kasdien vis aktualesnė.

2007-tųjų metų gruodžio 18 dieną Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja balandžio 2-ąją dieną paskelbė Pasauline autizmo diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į autizmą, kaip į ypač galingai plintančią sveikatos krizę, paskatinti ankstyvą diagnostiką bei pagalbą.

Ketvirti metai pasaulio bendruomenė balandžio 2 –ąją Autizmo supratimo dieną pažymi naudodama mėlyną spalvą. Mėlynai nušvinta ne tik žymiausi pastatai – Sidney opera pastatas (Australija,) Akbaro bokštas Barselonoje (Ispanija), gamtos stebuklas Niagaros krioklys (Kanada), didingoji Kristaus statula Rio De Janeiro (Brazilija), bet ir žmonių, susijusių su autizmo sutrikimu ir neabejingų šios negalios paliestiems, privačių namų kiemai.

melyna-sauluteKviečiame paminėti šią dieną – nupiešti mėlyną saulutę, kurios mėlyna šviesa visą savaitę nuo balandžio 2-os iki 9-os dienos, sklindanti iš mūsų namų, biurų, mokyklų langų atkreiptų dėmesį į autizmą, kaip didėjančią sveikatos krizę.

Raginam visus, kaip nors susijusius su šia problema, visuomenės informavimo institucijas, stengtis šią dieną viešinti informaciją apie autizmą, jo keliamas problemas ir galimą pagalbą. Tik geranoriškumas ir supratimas gali pasitarnauti autizmo keliamų problemų sprendimui.

Lietuvos rytas apie 2017 metų Balandžio antrąją.