Aspergerio sindromas
Aspergerio sindromas – autistinis vystymosi sutrikimas, kuriam nebūdingas kalbinis ar kognityvinis atsilikimas, tačiau pasireiškia sunkumai bendravime. Aspergerio sindromą turintis asmuo gali pasirodyti keistas, nepritampa prie kitų žmonių, turi bendravimo, tarpusavio supratimo, emocinio kontakto problemų. Nors šis sutrikimas neišgydomas, tačiau turintis sindromą asmuo gali sėkmingai integruotis į visuomenę.
Nors kol kas nerastas joks konkretus genas, kuris lemtų šį sutrikimą, yra nemažai įrodymų, kad sutrikimas yra genetiškai paveldimas, pavyzdžiui, šeimoje yra narių, kurie turi kažką panašaus į AS, bet siauresniu, ne tokiu pastebimu pavidalu (šiokie tokie sunkumai su skaitymu, kalba, integracija į visuomenę).
Aspergerio sindromą turintys asmenys paprastai yra vidutinio ar aukštesnio intelekto. Nuo mažens domisi bedraamžiams neįprastais dalykais (tvarkaraščiais, įvairiais numeriais, sąrašais, statistika), pasižymi erudicija, rimtumu.
Daugiau apie vaiko su Aspergerio sindromu ugdymą http://sanatorinemokykla.lt/sites/default/files/documents/Vaiko_su_aspergerio_sindromu_sve.pdf
Apie Aspergerio sindromą:
- Mokslininko Tony Attwood internetinis puslapis.
- Tony Attwood knyga lietuviškai “Aspergerio sindromas. Išsamus vadovas”.
Naujausi straipsniai
Pakeitimai narystės tvarkoje

ATTENTION AUTISM programos mokymai

Patarimai tėvams
