Apie autizmą

Aspergerio sindromas

Aspergerio sindromas – autistinis vystymosi sutrikimas, kuriam nebūdingas kalbinis ar kognityvinis atsilikimas, tačiau pasireiškia sunkumai bendravime. Aspergerio sindromą turintis asmuo gali pasirodyti keistas, nepritampa prie kitų žmonių, turi bendravimo, tarpusavio supratimo, emocinio kontakto problemų. Nors šis sutrikimas neišgydomas, tačiau turintis sindromą asmuo gali sėkmingai integruotis į visuomenę.

Nors kol kas nerastas joks konkretus genas, kuris lemtų šį sutrikimą, yra nemažai įrodymų, kad sutrikimas yra genetiškai paveldimas, pavyzdžiui, šeimoje yra narių, kurie turi kažką panašaus į AS, bet siauresniu, ne tokiu pastebimu pavidalu (šiokie tokie sunkumai su skaitymu, kalba, integracija į visuomenę).

Aspergerio sindromą turintys asmenys paprastai yra vidutinio ar aukštesnio intelekto. Nuo mažens domisi bedraamžiams neįprastais dalykais (tvarkaraščiais, įvairiais numeriais, sąrašais, statistika), pasižymi erudicija, rimtumu.

Daugiau apie vaiko su Aspergerio sindromu ugdymą http://sanatorinemokykla.lt/sites/default/files/documents/Vaiko_su_aspergerio_sindromu_sve.pdf

Apie Aspergerio sindromą:

  1. Mokslininko Tony Attwood internetinis puslapis.
  2. Tony Attwood knyga lietuviškai “Aspergerio sindromas. Išsamus vadovas”.